فروشگاه فایل
سنجش میزان رضایتمندی دانشجویان

سنجش میزان رضایتمندی دانشجویان

سنجش میزان رضایتمندی دانشجویاندسته: متفرقه
بازدید: 23 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 284 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 175

مستمری بازنشستگی معتقدند كه سازمان تا حدودی نیاز‌های درمانی آنان را تأمین می‌كند بیش ازنیمی‌از بیمه‌‌شدگان از خدمات درمانی مسقیم رضایت داشته‌اند

قیمت فایل فقط 7,500 تومان

خرید

سرعت عمل كاركنان در ارائه خدمات بانكی از عوامل موثر دیگری است كه مشتریان به آن حساسیت زیادی داشته‌اند.

باوجود مدیریت صحیح منابع انسانی دربانكها، روابط بین كاركنان و مدیران بهبود یافته تا موجب ایجاد انگیزش كاری وافزایش رضایت شغلی كاركنان و ارائه خدمات بانكی به طور بهینه شود.

(عظیمی‌هاشمی، مژگان 8-1381:9 به نقل از پورایرج محمدرضا 1377)

بررسی موثر رضای بخشی مشتریان بانكی به منظور بهبود وبالندگی سازمان(درمورد مطالعه بانك ملت مشهد- تهران)

این پژوهش توسط محمدرضا پور ایرج در سال 1377انجام شده است.

نتایج این پژوهش نشان داد كه:

1-  بانكها از طریق توجه به نیازها و انتظارات مشتریان خود می‌توانند ضمن افزایش كیفیت ارانه خدمات بانكی موجبات رضایتمندی مشتریان را فراهم نمایند.

2-  سرعت عمل كاركنان در ارائه خدمات بانكی از عوامل موثر دیگری است كه مشتریان به آن حساسیت زیادی داشته‌اند.

3-  با وجود مدیریت صحیح منابع انسانی در بانكها، روابط بین كاركنان و مدیران بهبود یافته تا موجب ایجاد انگیزش كاری وافزایش رضایت شغلی كاركنان وارائه خدمات بانكی به طور بهینه شود.

(عظیمی‌هاشمی، مژگان 1381: 8-9 به نقل از پورایرج محمدرضا 1377)

بررسی میزان رضایت بیمه شدگان تأمین اجتماعی تهران از خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی

این پژوهش توسط آقای عبدالحسین نیك گهر انجام شده است.

یافته‌های تحقیق نشان می‌دهد كه میل به قدرشناسی از جانب دیگری كه در احترام اجتماعی و در رتبه و مقام و شغل منعكس می‌شود.

بالاترین اهمیت را در رضایت شغلی دارد وضع تغذیه بیمه شدگان نسبت به خدمات غیردرمانی سازمان كم ‌است و بیشتر با مستمری بازنشستگی معتقدند كه سازمان تا حدودی نیاز‌های درمانی آنان را تأمین می‌كند بیش ازنیمی‌از بیمه‌‌شدگان  از خدمات درمانی مسقیم رضایت داشته‌اند.

(عظیمی‌هاشمی، مژگان 9:1381 به نقل از نیك گهر، عبدالحسین)

سلیمانی دریچه ، براتعلی ، بررسی رضایتمندی از زندگی بعداز مهاجرت درمیان گروهی از مهاجرین ساكن خمینی شهر، پایان‌نامه كارشناسی ارشد، دانشكده علوم اجتماعی علامه، 1373

رضامندی از زندگی بیانگر میزان ارضا تمایلات  و نیازهای اساسی انسانها بوده واز این طریق مفهوم رضامندی با نیاز ارتباط می‌یابد. رضامندی از زندگی به عنوان ارضا نیازهای اساسی و تلقی مثبت و احساس خوشایند افراد نسبت به قلمروهای مختلف زندگی است. از تئوری نیازهای پنجگانه (فیزیولوژیك، ایمنی، اجتماعی، احترام یا صیانت ذات و خودشكوفایی)  مازلو به عنوان چارچوب تعیین نیازهای اساسی استفاده شده است. نتایج تحقیق بر اساس نمونه 140نفری دربین مهاجرین ساكن خمینی‌شهر نشان می‌دهد در جامعه مورد مطالعه رضامندی افراد از نیازهای سطوح بالا و به عبارتی نیازهای معنوی در حد قابل توجه بوده و كمبودهای افراد و نارضامندیهای آنها بیشتر به نیازهای سطوح پایین و نیازهای مادی و فیزیولوژیك مربوط می‌شود. درتبیین مكانیسم رضامندی از زندگی بعد از مهاجرت وعوامل موثر بر آن از تئوری های نیاز، مبادله درجامعه شناسی و تئوریهای برابری، احتمال وانتظار ودو عاملی هرزبرگ درروان‌شناسی اجتماعی استفاده شده است.

بر اساس مدل نظری امرمهاجرت به عنوان نوعی مبادله اقتصادی در بازار تصور شده است كه در آن ویژگی ها و امكانات افراد در زندگی قبل از مهاجرت به عنوان داده و امكانات و ویژگیهای زندگی بعداز مهاجرت به عنوان نوعی «ستاده» در مبادله مهاجرت تلقی می‌شود. هرچه ستاده‌های افراد در مقابل داده‌های آنها بیشتر و یا در همان حد انتظار باشد، یا احتمال بیشتری برای كسب ستاده‌ها در آینده وجود داشته باشد. رضامندی از زندگی بعد از مهاجرت بیشتر می‌شود. بر اساس نتایج این تحقیق با افزایش سن خواسته‌ها كمتر شده و رضامندی بیشتر می‌شود. پایگاه اجتماعی و آگاهی اجتماعی هر چه از سطوح بالاتر برخوردار باشند، توقعات بیشتر و احساس نیاز بیشتر و رضامندی كمتر می‌شود. تمایل به زندگی در شهر، داشتن روحیه تقدیرگرا، خوشبینی نسبت به آینده، داشتن انگیزه برای زندگی در محل و ارزشها و ایده‌آلهای سطح پایین موجب افزایش رضامندی از زندگی بعد از مهاجرت است.

قیمت فایل فقط 7,500 تومان

خرید

برچسب ها : سنجش میزان رضایتمندی دانشجویان , تحلیل رابطه متغییر وابسته , مقایسه میانگین های معرف های شاخص رسیدن به هدف , كمترین میزان مخالفت را بیان نموده‌اند

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر


© تمامی حقوق مادی و معنوی این فروشگاه متعلق به فروشگاه فایل می باشد|فروشگاهی از سل یو فایل